POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Martin Scorsese‘in 20 yıllık rüya projesi 'Silence'

20 yıllık emeğin ürünü Silence'in ilk fragmanı yayımlandı. Büyük bir tutkuyla yapılan filmin vizyon tarihi 23 Aralık olarak belirtilse de tam çıkış tarihi kafaları karıştırıyor.

İçindekiler
Martin Scorsese'in rüya projesi Silence'ı 20 yıllık çalışmanın ardından bu yıl izleyicilerle buluşturacağı bir süre önce ortaya çıkmıştı. Scorsese'in bu son projesi Shūsaku Endō'nun kaleme aldığı aynı isimli romana dayanıyor. İsa'nın Askerleri ismiyle bildiğimiz bir tarikatın üyeleri Japonya'da zorlu bir göreve çıkıyor. Ancak karşılaştıkları bu yeni düzen ve maruz kaldıkları şiddet karşısında şaşkına dönüyorlar. Bir noktadan sonra ettikleri duaların boşa gittiğini düşünmeye başlıyorlar.

Konusuyla ilgi uyandıran yapımın başrollerini Liam Neeson, Andrew Garfield ve Adam Driver paylaşıyor. Onlara Tadanobu Asano, Issey Ogata, Ciaran Hinds, Yosuke Kubozuka ile Yoshi Oida gibi isimler eşlik ediyor.

12 kez Oscar ödülüne aday gösterilen ve ödülü The Departed filmiyle kazanan Martin Scorsese bu yılki büyük yarışa Silence ile dahil olacak. Film önce 23 Aralık'ta kısıtlı bir şekilde gösterime başlayacak ve Oscar'a başvurma hakkı kazanacak. Ardından Amerika'da Ocak 2017'den itibaren tam anlamıyla vizyona girecek. Şimdilik yapımın Türkiye'deki gösterim tarihi ise belli değil.

Kaynak: www.log.com.tr