Megastar Tarkan'dan sinemaya yeşil ışık

Tarkan

Yakın zamanda baba olan Megastar Tarkan, hayat hikayesinin anlatılacağı bir film için senaristliğe adım attı.

Albümleri, şarkıları, konserleri ve ödülleriyle Türk Pop müziğinin dev ismi haline gelen Tarkan, tüm hayatı boyunca yaşadığı olayları anlatan bir film için kolları sıvadı.

Geçirdiği kaza, müzik kariyerine başlangıcı ve şöhreti elde edişini konu alan filmin senaryosunu Megastar Tarkan kaleme alacak.

Hayatı film senaryolarını aratmıyor

Ozan Çolakoğlu ve Tarkan
Ozan Çolakoğlu ve Tarkan

Zorluklarla geçen yaşamı daha annesi Neşe Tevetoğlu'nun karnındayken başlayan sanatçının, birçok kez ölümden dönmesini de yazacağı senaryoda anlatacağı konuşuluyor. Öyle ki sanatçının yakınlarının anlattığına göre Neşe Hanım, eşi Ali Tevetoğlu ile evliliğinde sıkıntılar yaşadığında Tarkan'a hamile olduğunu öğrendi. Bebeği aldırmayı dahi düşünen Neşe Hanım, rüyasında oğlunun ailesi ve memleketi için çok hayırlı bir evlat olacağını görüp bundan vazgeçti.

Adını da annesinin rüyası üzerine alan sanatçı, küçükken ağabeyi ile at arabasının peşinden koşup feci bir kaza geçirdi. Megastar, doktorların "Bu çocuk yaşamaz" demesine rağmen hayata sımsıkı tutundu. Doğup büyüdüğü Almanya'daki ırkçı saldırılardan da nasibini alan Tarkan, babasının kalp hastalığı nedeniyle 15 yaşında ailesiyle Türkiye'ye yerleşti.

Tarkan
Tarkan

Megastar'ın kendi hayatını anlattığı ve senaryosunu büyük titizlikle kaleme aldığı filmde oynayıp oynamayacağı ise merak konusu oldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / TAKVİM