Meteoroloji alarm verdi: Birçok ilde kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji'den birçok ile yoğun yağış ve kar uyarısı...
Meteoroloji'den birçok ile yoğun yağış ve kar uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin edilirken, yoğun yağmur ve kar yağışı beklenen yerlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı. Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların, Samsun’un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik’te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara’nın güneybatı, Afyonkarahisar’ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sıcaklık 8 dereceye kadar azalacak

  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava Durumu

Ankara

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 3

İstanbul

Çok bulutlu ve yağmurlu 10

İzmir

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12

Bursa

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı (Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9

Adana

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 18

Antalya


Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18


Samsun

Çok bulutlu ve yağmurlu (Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9

Trabzon

Çok bulutlu ve kuvvetli yağmurlu 11

Erzurum

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı 1

Diyarbakır

Parçalı ve çok bulutlu 11

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >