Meteoroloji baharın müjdesini verdi: Hafta başından itibaren sıcaklıklar artıyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre; perşembe, cuma ve cumartesi yurt genelinde sıcaklıklar düşük seyredecek. Bu üç günde bazı illerde kar bazı illerde de sağanak yağmur görülecek. Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak ülke genelinde artacağı ve mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Sıcak havaların müjdesini veren Meteoroloji, bu hafta başından itibaren sıcaklıkların yurt genelinde hakim olacağını açıklarken pazartesi günü İstanbul'da hava sıcaklığı 15 dereceyi bulacak.

Sıcaklıklar mevsim normalleri seviyesine gelecek

Pazar gününden itibaren ülkenin batı kesiminde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Sıcaklıklar ise mevsim normalleri düzeyine gelecek. Yurdun doğu kesiminde ise kar yağışı ve sağanak yağmur etkili olacak. İstanbul'da ise en yüksek sıcaklık 13 derece olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava tahmin haritası
Meteoroloji hava tahmin haritası

Pazartesi günü tüm yurtta güneşli hava hakim olacak

Pazartesi günü yurdun doğu kesiminde önceki gün etkisini gösterecek olan kar ve yağmur yerini güneşe bırakacak. Tüm yurtta sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken İstanbul'da en yüksek sıcaklık 15 dereceye kadar çıkacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >