Meteoroloji İstanbul için uyarı: Kuvvetli yağış ve fırtına geliyor ☔💨

Arşiv
Arşiv

İstanbul'da çok bulutlu hava hakimken öğleden sonra kuvvetli yağmur olacağı tahmin ediliyor. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul'un Avrupa Yakası, Balıkesir'in kuzey kesimleri ve Ege Bölgesi'nde bugün kuvvetli yağış ve fırtına olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ve Doğu Anadolu (Malatya hariç) ile Kırşehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul'un Avrupa Yakası ile Balıkesir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli, Güney ve İç Ege'de yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2-5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

Marmara ve Ege'de fırtına

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’de güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da öğleden sonra yağmur bekleniyor

Çok bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul'da öğleden sonra kuvvetli yağmur bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede sıcaklıkların mevsim normalleri civarında olması öngörülüyor.

Bölge genelinde çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak tahmin edilirken yağışların Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile öğleden itibaren İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zamanla etkisini artırarak fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde eseceği bölgede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >