Meteoroloji İstanbul'un hava durumunu açıkladı

Arşiv
Arşiv

25 Temmuz Çarşamba günü hava tahminleri belli oldu. Meteoroloji 25 Temmuz Çarşamba İstanbul hava durumu tahminini açıkladı. Dün geceden beri etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle özellikle Marmara bölgesinde birçok alan göle döndü. Yoğun olarak görülen sağanak yağış nedeniyle akılları 25 Temmuz Çarşamba İstanbul hava durumu nasıl olacak sorusu meşgul etmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı 25 Temmuz Çarşamba hava tahmininin detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

25 Temmuz Çarşamba günü hava tahminleri belli oldu. Meteoroloji 25 Temmuz Çarşamba İstanbul hava durumu tahminini açıkladı. Dün geceden beri etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle özellikle Marmara bölgesinde birçok alan göle döndü. Yoğun olarak görülen sağanak yağış nedeniyle akılları 25 Temmuz Çarşamba İstanbul hava durumu nasıl olacak sorusu meşgul etmeye başladı.

25 Temmuz Çarşamba İstanbul hava tahmini nedir?

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinden açıkladığı bilgiye göre Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara: Parçalı bulutlu ve açık olacak. Sıcaklık en yüksek 30 derece, en düşük 19 derece.

İstanbul: En düşük 22 derece, en yüksek 29 derece. Gök gürültülü ve sağanak yağışlı. Ortalama sıcaklık en düşük 21,1 derece; en yüksek 30.4 derece

25 Temmuz Çarşamba gününün hava tahmini Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde bu şekilde açıklandı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahminini internet sitesinden böyle açıkladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahminini internet sitesinden böyle açıkladı.

"Her geçen yıl iklim değişiklikleri artarak devam edecek"

Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, küresel ısınma ve iklim değişikliği sonucu sel, taşkın, fırtına, kuraklık gibi olayların yanı sıra yıldırım, şimşek, hortum gibi olaylarda da artışlar görüldüğünü belirterek, "Bu durum ne ilk ne de son olacak. Her geçen yıl iklim değişikliğinin etkisiyle bu tarz hadiselerin şiddetinde ve sıklığında artışlar görülmektedir ve görülmeye de devam edecek." dedi.

Pazartesi akşamı ortaya çıkan manzara herkesi korkuttu

Geçtiğimiz pazartesi akşamı başlayan yağışlar herkesi korkuttu. Gök gürültülü ve sağanak yağışlı hava özellikle Avrupa yakasında etkisini hissettirdi. Uzmanlar bu yağışların 25 Temmuz Çarşamba günü İstanbul'da etkisinin devam edeceğini açıkladı.

Gök gürültülü sağanak yağışlı geçen Pazartesi akşamı Galata Kulesi'nin yanına düşen yıldırım böyle görüntülendi.
Gök gürültülü sağanak yağışlı geçen Pazartesi akşamı Galata Kulesi'nin yanına düşen yıldırım böyle görüntülendi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >