POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Meteoroloji tarih verip uyardı! Sağanak yağış kapıda

Arşiv
Arşiv

Kasım ayında havaların yaz günlerini aratmaması vatandaşların kimisinin hoşuna giderken bir yandan da yağış olmaması endişelendiriyordu. Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun yağışların

22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günlerinde geleceğini ve yurdun büyük bir bölümde hakim olacağını söyleyerek uyardı. Yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklarda mevsim normallerine gerileyecek.

İçindekiler

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" dedi.

Hava sıcaklığının, uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getiren Coşkun, yazılı açıklamasında, yağışlı sistemlerin etkisiyle, sıcaklıkların cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini bildirdi.

Cuma ve Pazartesi günleri Türkiye'ye yağış geliyor

İstanbul için tehlike çanları çalıyor: Barajlarda 100 günlük su kaldı
İlginizi çekebilirİstanbul için tehlike çanları çalıyor: Barajlarda 100 günlük su kaldı