Meteoroloji uyardı: Sağanak, kar ve fırtına geliyor

Arşiv
Arşiv

Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Marmara Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yarın sağanak, Artvin'in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Ege Denizi'nde ise fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye'nin kuzey kesimleri ile Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda sağanak

Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir'in kuzey ilçeleri, İstanbul'un Anadolu Yakası, Artvin ve Şırnak çevrelerinde yer yer hafif yağmur ve sağanak tahmin ediliyor.

Artvin’in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis tahmin ediliyor.

Ege Denizi'nde fırtına

Rüzgarın, Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

Ege Denizi'nde fırtına, Marmara'da ise fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Bugün bazı illerdeki en yüksek sıcaklıklar ise şöyle:

İllerHava sıcaklıkları🌡

Ankara:

Parçalı ve az bulutlu 10

İstanbul:

Parçalı ve az bulutlu 14

İzmir:

Az bulutlu ve açık 17

Bursa:

Parçalı ve az bulutlu 15

Adana:

Az bulutlu ve açık 21

Antalya:

Az bulutlu ve açık 22

Samsun:

Parçalı ve az bulutlu 13

Trabzon:

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla parçalı bulutlu 13

Erzurum:

Parçalı bulutlu 3

Diyarbakır:

Az bulutlu ve açık 14

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >