Meteoroloji uyardı: Sağanak ve kar yağışı bekleniyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlerine göre İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurdun batı kesiminde yarından itibaren sağanak yağış bekleniyor. Hafta başından itibaren yurdun tamamına etkili olan sağanak yağışların yerini bazı şehirlerde kar yağışı alacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı 5 günlük hava durumu tahminine göre önümüzdeki iki gün, başta İstanbul olmak üzere yurdun batısında sağanak yağış bekleniyor. Hafta başından itibaren ise sağanak yağışlar yurdun tamamına yayılacak.

Bugün İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne Çanakkale, Bursa, Yalova, Balıkesir, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Burdur ve Muğla'da sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan Antalya'da ise gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmininde bulunuldu.

İstanbul Valiliği'nden uyarı

İstanbul'da etkili olacak sağanak yağış konusunda Valilik'ten de uyarı geldi.

Sosyal medyadan paylaşılan açıklamada "Bu gece saatlerinde başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Pazar sabah saatlerinden itibaren bölgemizin batısında kuvvetli olması bekleniyor" denildi.

Hafta içi sağanak yağış ve yer yer kar yağışı bekleniyor

Pazar günü Marmara ve Ege'de yoğunlaşacak olan sağanak yağışlar, Pazartesi günü yurdun batı kesimine tamamen yayılacak. Hafta içinde ise yurdun tamamı sağanak yağışların etkisi altına girerken, yer yer kar yağışı da bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >