Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar 10 derece düşecek

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'den yapılan uyarıda, "Sıcaklıkların Perşembe günü iç kesimlerde, Cuma günü ve hafta sonu ise doğu bölgelerinde 4 ila 10 derece azalması bekleniyor" ifadesi kullanıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlerde uyarıda, sıcaklıkların Perşembe günü iç kesimlerde, Cuma günü ve hafta sonu ise doğu bölgelerinde 4 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmeler şöyle;

"Bugün (04.09.2018 Salı) ülkemiz genelinde hava parçalı ve az bulutlu olup, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 – 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Perşembe ve Cuma'ya dikkat

  • 6 Eylül Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Akdeniz’in; 7 Eylül Cuma günü ise Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimleri, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların Perşembe günü iç kesimlerde, Cuma günü ve hafta sonu ise doğu bölgelerinde 4 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Yağışların; 06.09.2018 Perşembe günü Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde, 07.09.2018 Cuma günü ise Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Serin ve yağışlı sistemin, hafta sonu kuzey kesimlerde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Perşembe ve Cuma günleri özellikle Batı Karadeniz kıyı kesimi ile Marmara’nın doğusunda beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir."