Meteoroloji ve AFAD'dan bazı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısı

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre, bazı bölgelerde çok kuvvetli sağanak yağış beklenirken hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği öngörüldü. AFAD ise vatandaşları sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile; akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz, gece saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, G. Antep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava durumu haritası
Meteoroloji hava durumu haritası

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların zamanla Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >