Meteoroloji'den 35 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'den yapılan açıklamalara göre, bugün yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması bekleniyor. Yağışların Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji ayrıca 35 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Vatandaşların sel ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 35 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji tarafından Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Isparta, İzmir ve Muğla için turuncu kodlu uyarı yapılırken, yağışların kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Adana, Amasya, Artvin, Bolu, Çanakkale,Çankırı, Denizli, Giresun, Gümüşhane, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, K.Maraş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Aksaray, Karaman, Karabük ve Osmaniye illeri için ise sarı kodlu uyarı yapıldı.

Sarı ve turuncu kod uyarısı verilen iller
Sarı ve turuncu kod uyarısı verilen iller

Marmara ve Ege'de sıcaklıklar düşüyor

Marmara ve Ege'de sıcaklığın 2 ila 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor.

Rüzgarın genellikle Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >