Meteoroloji'den 47 ile kar yağışı uyarısı

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre; bugün gece saatlerinde başlayacak olan kar yağışı hafta sonu ve salı gününe kadar İstanbul ve Ankara dahil 47 ilde etkili olacak.

Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre, bugün Batı Karadeniz'in doğusunda (Kocaeli-Sinop arasında) ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın yarın öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan bugün, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova da dahil 12 ilde ise sağanak yağış bekleniyor. Aralarında Ankara, Kırıkkale ve Bolu'nun bulunduğu 34 ilde ise kar yağışı bekleniyor.

Cuma günü hava tahmin haritası
Cuma günü hava tahmin haritası

47 ilde kar yağışı bekleniyor

Cuma günü başlayan kar yağışı cumartesi ve pazar günü de etkisini sürdürecek. Rapora göre, aralarında İstanbul ve Ankara'nın da olduğu 47 ilde kar yağışının etkili olacak. Ayrıca İstanbul'da salı günü de kar yağışı görülecek.

Cumartesi günü hava tahmin haritası
Cumartesi günü hava tahmin haritası

Kar yağışı beklenen diğer illerse şöyle;

Kars, Erzurum, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bolu, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Çorum, Amasya, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Çankırı, Amasya, Konya, Kocaeli, Yozgat, Bursa, Kastamonu, Balıkesir, Sakarya, Bilecik, Burdur, Isparta, Kütahya, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >