Meteoroloji'den fırtına uyarısı: Hızı 100 km'yi geçecek

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cuma gününden itibaren etkili olacak fırtına konusunda uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada; Marmara'nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batı kesimlerinde fırtınanın etkili olacağı belirtildi. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege Bölgesi için fırtına uyarısı yaptı. Yetkililer, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve trafikteki aksamalara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Meteoroloji'nin uyarı haritası
Meteoroloji'nin uyarı haritası

Meteoroloji'den yapılan açıklama

Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle:

"Rüzgarın cuma gününden itibaren Marmara'nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batı kesimlerinde güney yönlerden fırtına (50-70 kilometre/saat), yüksek kesimlerde hamleli kuvvetli fırtına (70-90 kilometre/saat), yer yer tam fırtına (90-100 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı olunması istendi.

AFAD'dan uyarı geldi

Meteoroloji'nin duyurusunun ardından AFAD'dan da uyarı geldi.

Vatandaşların, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile trafikte aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >