Meteoroloji'den İstanbul dahil birçok ile sağanak uyarısı

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'nin hava durumu tahminlerine göre, hava sıcaklığının genellikle mevsim normalleri civarında olması beklenirken, İstanbul'un da aralarında bulunduğu birçok il için sağanak beklendiği belirtildi.

Türkiye'de yeni haftada hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Pazartesiden itibaren ise Marmara Bölgesi'nde yağış bekleniyor.

Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, "Hava sıcaklıkları batı ve güney bölgelerimizde mevsim normalleri civarında, kuzey iç ve doğu bölgelerimizde mevsim normallerinin üzerinde ve bu hava sıcaklıkları da hafta boyunca devam etmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Marmara'ya yağış uyarısı

Pazartesiden itibaren yurdun batısında yağış etkili olacak, yağış salı gününden itibaren yer yer kuvvetli görülecek.

Yavuz, Salı günü Marmara genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çarşamba perşembe ve cuma günleri ise Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'de görülmesini bekliyoruz" dedi.

Meteoroloji hava durumu haritası
Meteoroloji hava durumu haritası

Gök gürültülü yağış uyarısı

Edirne ve Kırklareli çevresinde akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminine göre, önümüzdeki 2 saat boyunca Edirne ve Kırklareli'nin kuzey kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yerel olarak kuvvetli olacak.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Üç büyük şehirde hava durumu

İstanbul'da yeni haftada yağışlı hava etkili olacak.

Ankara'da ise şehir merkezinde yağış beklenmiyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyrettiği İzmir'de de yağış salı gününden itibaren görülecek.

Kaynak: TRT Haber

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >