Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları bugün artıyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'nin hava durumu rapora göre, halen Türkiye'nin büyük bölümünde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının, bugünden itibaren artmaya başlayacağı ve hafta sonu mevsim normalleri civarı ve yer yer biraz üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ülke genelinde cuma, cumartesi ve pazar günleri yağış beklenmezken, pazartesi ve salı günü kuzey kesimlerde sağanak yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden 12-18 Kasım'ı içeren haftalık hava durumu raporu yayımlandı.

Raporda, Türkiye'nin büyük bölümünde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının, bugünden itibaren artmaya başlayacağı belirtildi. Yapılan değerlendirmelere göre hafta sonu yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacağı belirtildi.

Yoğun sis ve pus bekleniyor

Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiği belirtilerek, ilgililerin ve vatandaşın dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımlayacağı güncel tahmin ve uyarılarını takip etmeleri istendi.

Zirai don uyarısı

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden çiftçilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >