POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Milli Savunma Bakanlığı: Tel Abyad'da artık yüzler gülüyor

Türkiye, Tel Abyad Hastanesinde hastalara yardım ediyor.
Türkiye, Tel Abyad Hastanesinde hastalara yardım ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından bir açıklama yaparak Tel Abyad Hastanesinde verilen sağlık hizmetleri hakkında bilgi verdi. Açıklamada 'Suriyelilerin insanca yaşamaya, hak ettikleri hizmetleri almaya başladığı' belirtildi.

İçindekiler

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklama, "Kahraman Komandolarımızın sağladığı huzur ve güven ortamı ile Sağlık Bakanlığımızın Tel Abyad Hastanesinde verdiği sağlık hizmetleri sayesinde Suriyeli kardeşlerimiz insanca yaşamaya, hak ettikleri hizmetleri almaya başladı. Artık yüzler gülüyor"denildi.


Paylaşılan görüntüde ise oğlunu tedavi ettiren kadının, "Oğlumu getirdim. Bizimle çok ilgilendiler. Tahlilleri iyi çıktı. Oğluma ilaçlar verdiler. PKK/YPG varken dışarıya çıkamıyorduk. Erkekleri ve kızları asker olmaya zorluyorlardı. Şimdi iyiyiz ve mutluyuz" sözleri yer aldı.