Müge Anlı 17 yıllık hasrete son verdi: Terk edilen genç kızı ailesiyle buluşturdu

Müge Anlı.
Müge Anlı.

Müge Anlı sunduğu Tatlı Sert programı ile, sevdiklerini kaybeden insanlara yardımcı olmaya devam ediyor. Her gün farklı bir olayı gündeme getiren ve çözen Anlı, henüz 1,5 yaşındayken abisiyle birlikte parka terk edilen genç kızın ailesini bularak 17 yıllık hasrete son verdi.

Başarılı sunucu Müge Anlı uzun yıllardır ATV ekranlarında Tatlı Sert programını sunuyor. Programa başvuran birçok insana yardım eden, kayıpları bulan ve suçluları ortaya çıkaran Anlı bu sefer bir genç kızın aile hasretini bitirdi.

17 yıl önce terk edilmiş

17 yıl önce ailesi tarafından terk edilen Kader, ailesini bulmak için Müge Anlı'nın programına başvurdu. Genç kız, gerçekleşen yayında annesi ile ilk kez konuşurken, stüdyoda duygu dolu anlar yaşandı.

İstanbul Kağıthane'de 11 Ağustos 2002 günü 1,5 yaşındaki bir kız çocuğu ile 2,5 yaşındaki ağabeyi Çeliktepe Parkı'na terk edildi. Polis tarafından bulunan ve ailesi ortaya çıkmayan iki kardeşe, Kader ve Mustafa Çeliktepe ismi verildi. Ardından Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderildiler.

Müge Anlı ailesini arayan genç kızın çağrısına kayıtsız kalmadı ve ailesini buldu.
Müge Anlı ailesini arayan genç kızın çağrısına kayıtsız kalmadı ve ailesini buldu.

17 yıl sonra annesine kavuştu

Çocuklukları yurtta geçen iki kardeşin aile özlemi hiç bitmedi. Kader Çeliktepe, 18 yaşını doldurur doldurmaz Müge Anlı'ya başvurarak ailesini aramak istedi. Müge Anlı, genç kızı dün yayınında konuk etti. Kader Çeliktepe, ailesine ait hiçbir bilgiye sahip değildi. Kısa süre içinde Müge Anlı, Kader Çeliktepe'nin annesi Sabriye Hanım'ı buldu. Batman'da yaşan Sabriye Hanım, Müge Anlı'ya bağlanarak 17 yıl sonra bugün ilk kez kızı ile konuştu. Müge Anlı stüdyosu, duygu dolu anlara sahne oldu.

Müge Anlı'da duygu dolu anlar ekrana böyle yansıdı.
Müge Anlı'da duygu dolu anlar ekrana böyle yansıdı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >