NATO zirvesinde aile fotoğrafı

NATO geleneksel aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump yan yana
NATO geleneksel aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump yan yana

Londra’da NATO İttifakı’nın kuruluşunun 70. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek NATO Liderler Toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan,ülke liderleriyle aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Londra'da yapılan NATO Liderler Zirvesi'nden önce liderler bir araya gelerek aile fotoğrafı çektirdi.

NATO Liderler Zirvesi'nde geleneksel aile fotoğrafı
NATO Liderler Zirvesi'nde geleneksel aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyeti İngiltere’nin başkenti Londra’da NATO Liderler Toplantısı’nın gerçekleştirileceği The Grove Otel’e geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi el sıkışma töreninin ardından liderlerle aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Fotoğraf çekiminin ardından bando gösterisi yapıldı
Fotoğraf çekiminin ardından bando gösterisi yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump yan yana

Fotoğrafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanen ön sırada, ABD Başkanı Donald Trump'la yan yana yer aldı. Fotoğraf çekiminin ardından bando gösterisi düzenlendi.

Londra'da NATO Liderler Zirvesi başladı

NATO'nun kuruluşunun 70. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı. Oturumun açılış konuşması NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından gerçekleştirildi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ardından İngiltere Başbakanı Boris Johnson söz aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor.

NATO Liderler Toplantısı'nda neler konuşulacak?

NATO Liderler Toplantısı’nda, NATO topraklarına yönelik, terörizm dahil tüm tehdit ve imtihanlar karşısında birlik ve dayanışma içinde hareket edilmesi, Avrupa-Atlantik ahenginin öneminin teyit edilmesi planlanıyor. Toplantıda ayrıca, İttifakın güncel güvenlik ortamı karşısındaki adaptasyonuna yönelik çalışmalarda kaydedilen ilerlemelerin de ele alınması bu bağlamda liderlerce Örgüt’ün 2020’li yıllara hazırlanması hususunda yönerge verilmesi öngörülüyor.

Londra'da yapılan NATO Liderler Zirvesi'nden önce liderler bir araya gelerek aile fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler NATO zirvesinde geleneksel aile fotoğrafı çekimine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan en ön sırada, ABD Başkanı Donald Trump'la yan yana yer aldı.
Video: Ahmet Zarifoğlu
NATO birliğinin 70'inci yılı toplantısı İngiltere'nin başkenti Londra'da 29 üye ülkeden hükümet ya da devlet başkanının katılımıyla başladı. Üye ülkelerin liderleri üst düzey güvenlik önlemleri altında Londra sokaklarında yolculuk ederken, Londra trafik polisi de sık sık caddeleri, sokakları kesmek zorunda kalıyor. Sıkışan trafikte beklerken video kaydı yapan bir vatandaş ise bu görüntüleri elde ediyor.
Video: Ahmet Zarifoğlu
İlginizi çekebilirNATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum çalışıyoruz

İsmail Halis ve Mete Yarar'ın yorumlarıyla gerçekleştirilen Güvenli Bölge programında sorulan Türkiye NATO birliğinden çıkarılır mı sorusuna verilen cevap dikkatleri çekti. Mete Yarar, 'NATO'dan çıkarma diye bir madde yok... Profesyonel bir orduya sahip olmak NATO için bulunmaz bir nimettir. Avrupa'daki toplam aktif ordu miktarı Türkiye'nin aktif ordu miktarı kadar değil. Kim kimi atıyor.' dedi.
Video: Ahmet Zarifoğlu
İlginizi çekebilirGüvenli Bölge: NATO özel yayını
İlginizi çekebilirNATO, 'beyin ölümü' tartışmalarının gölgesinde geleceğini arıyor
İlginizi çekebilirNATO: Türkiye askeri operasyonunu durdurdu
İlginizi çekebilirMSB: NATO ülkemizin tam siyasi kontrole sahip olduğu önemli bir siyasi-askeri örgüttür