Ne çekiyorsun kardeşim: Boz ayı, kendisini görüntüleyen gazeteciye çok sinirlendi

Her akşam gece yarısından itibaren çöplüğe gelen ayılar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
Her akşam gece yarısından itibaren çöplüğe gelen ayılar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde çöplükte yiyecek arayan boz ayılar, kendisini görüntüleyen gazeteciye saldırdı. Büyük panik yaşayan gazeteci aracına son anda girerek yara saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde boz ayılar karınlarını doyurmak için yavrularıyla birlikte ilçe çöplüğüne gelerek karınlarını doyuruyorlar. Çöplükte ayıları görüntülemek için bekleyen bir gazeteci Alper Yıldırım yavrularıyla birlikte yiyecek için çöplüğe gelen boz ayının saldırısına uğradı.

Alper Yıldırım, yavru ayıları görüntülemek için aracından indi. Araç kapısını tedbir için açık bırakan Yıldırım, birden boz ayının saldırısına uğradı. Ayının koşarak üzerine geldiğini fark eden Yıldırım, son anda kendisini araca attı. Aracın kapısını kapatan Yıldırım, saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Yavrularıyla birlikte ilçe çöplüğüne gelen boz ayılar, burada çöplerin içerisinde buldukları yiyeceklerle karınlarını doyurdu. Ayılar daha sonra çöplükten ayrılarak Sarıkamış ormanlarının derinliklerde gözlerden kayboldu.

Her akşam gece yarısından itibaren çöplüğe gelen ayılar vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi görüyor. Kars dışından gelen vatandaşlar, ayıları görmek için saatlerce bekliyor. Ayıları rahatsız etmeden uzaktan izleyen vatandaşlar, daha sonra bölgeden ayrılıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >