POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Netflix'te yeni dönem başladı: Test edilmeye başladı

Netflıx, yeni abonelik sistemi üzerindeki çalışmaları için ilk adımı attı
Netflıx, yeni abonelik sistemi üzerindeki çalışmaları için ilk adımı attı

Milyonlarca Netflix abonesini yakından ilgilendiren sistem test edilmeye başlandı. Bugüne kadar aylık fiyatlandırma yaparak üyelik seçenekleri sunuyordu ancak Netflix bir süredir yeni bir üyelik modeli üzerinde çalışıyordu. Bu proje için ilk somut adım attı ve Hindistan'da hayata geçirildi. Abone olmak isteyenlere 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olmak üzere 3 yeni ödeme imkanı sunuldu. Yapılan testler olumlu sonuçlanırsa, resmi açıklama olmaması ile birlikte Türkiye'de ve diğer ülkelerde de başlatılması bekleniyor.

İçindekiler

Netflix'te her geçen gün abone sayısı artarken bugüne kadar aylık fiyatlar üzerinden üyelik seçeneği sunan Netflix bir süredir yeni bir üyelik modeli üzerinde mesai harcıyordu. Gadgets 360'da yer alan habere göre, Netflix bu proje için ilk somut adımı attı ve yıllık abonelik modelinin testlerine başladı.

İlk olarak Hindistan'da test edilmeye başlandı

NTV'de yer alan habere göre; Söz konusu özellik ilk olarak Hindistan'da hayata geçirildi. Bu kapsamda Hindistan'daki üyelere 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olmak üzere 3 yeni ödeme modeli sunuldu.

Netflix, aylık yerine 3 ay, 6 ay ve 12 aylık gibi abonelik sistemlerini ilk olarak Hindistan'da test etmeye başladı
Netflix, aylık yerine 3 ay, 6 ay ve 12 aylık gibi abonelik sistemlerini ilk olarak Hindistan'da test etmeye başladı

Diğer pazarlarda da kullanılması bekleniyor

Henüz konu ile ilgili resmi açıklama bulunmasa da bu üyelik modelinin ilerleyen günlerde diğer pazarlarda da kullanıma sunulması bekleniyor.

Temmuz ayında Türkiye'de yapılan zamlar

En son Temmuz ayında Türkiye fiyatına zam yapan Netflix, ülkemizde 15.99 TL olan temel aylık üyelik paketinin fiyatını 17.99 TL’ye, 27.99 TL olan standart aylık üyelik paketinin fiyatını 29.99 TL’ye ve 39.99 TL olan özel aylık üyelik paketinin fiyatı 41.99 TL’ye çıkarmıştı.

Netflix 'en iyi 10' dizisini açıkladı
İlginizi çekebilirNetflix 'en iyi 10' dizisini açıkladı
Netflix Türkiye'den flaş karar: PIN kodu özelliği getirildi
İlginizi çekebilirNetflix Türkiye'den flaş karar: PIN kodu özelliği getirildi
Netflix yetkilisi açıkladı: Türkiye mobil izlemede bir numara
İlginizi çekebilirNetflix yetkilisi açıkladı: Türkiye mobil izlemede bir numara