Netflix'ten iPhone hamlesi: 'Otomatik indirecek'

Netflix, dünyanın en büyük içerik platformu konumunda yer alıyor.

Netflix’in Android için aktif durumda olan ‘otomatik indirme özelliği’ sonunda iOS platformuna da adapte edildi. Kullanıcılar için büyük bir kolaylık olacağı değerlendirilen hamle, internet paketlerini de koruma altına almış olacak…

Netflix’in akıllı indirme özelliğini sonunda iOS platformuna da eklendi. Yeni özellikle kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Netflix’in iOS platformuna da getirdiği özellik sayesinde izlediğiniz diziyi telefonunuza otomatik olarak indiriliyor.

Telefon hafızasında fazla yer teşkil etmemek ve zaman kaybına neden olmamak için ise dizi izlendikten sonra otomatik olarak siliniyor. Buna ek olarak akıllı indirme özelliği indirdiğiniz bölümü izlerken bir sonraki bölümü de otomatik olarak indiriyor.

Netflix'in 'otomatik indirme özelliği' iOS için de aktif hale geldi.
Netflix'in 'otomatik indirme özelliği' iOS için de aktif hale geldi.

Netflix’in akıllı indirme özelliği internet kotasına da koruma sağlıyor

Netflix’in akıllı indirme özelliği Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirdiğiniz anda aktif hale geliyor. Bu sayede hücresel veri kullanarak internet paketinizi farkında olmadan bitirmenizin de önüne geçiyor. Bununla birlikte istenildiği zaman kolaylıkla aktif edilip kapatılabilen özellik, kullanıcı tercihine bırakılırken manuel olarak da kontrol edilebiliyor.

Ayrıca izlediğiniz bir bölümün otomatik olarak silinmesini istemiyorsanız yani daha sonra yeniden izlemek için saklamak istiyorsanız akıllı indirme özelliğini kapatmanız gerekiyor. Bu sayede diziyi izleseniz de dahi dizi telefon hafızasında kalmaya devam ediyor.