New York seyahat fuarına Türkiye damgasını vurdu

New York'ta  15’incisi düzenlenen Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan ‘The New York Times Travel Show’da Türkiye'nin tanıtıldığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.
New York'ta 15’incisi düzenlenen Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan ‘The New York Times Travel Show’da Türkiye'nin tanıtıldığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

ABD'nin en önemli kültür kenti New York'ta her yıl düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan "The New York Times Travel Show"da Türkiye'nin tanıtıldığı standa Amerikalılar yoğun ilgi gösterdi.

Amerika’nın New York kentinde bu yıl 15’incisi düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan "The New York Times Travel Show" 170 ülkeye kapılarını açtı.

Fuarda Türkiye'nin tanıtıldığı standa yoğun ilgi gösterildi.

Fuarda, Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Türk Hava Yollarının (THY) stantları en çok dikkat çeken bölümlerden oldu.

Fuar 3 gün sürecek.
Fuar 3 gün sürecek.

Ziyaretçilere lokum, baklava ikramı

  • Standa uğrayan ziyaretçilere; Göbeklitepe, Kapadokya, İstanbul gibi Türkiye'nin önemli turistik merkezleri hakkında bilgiler verilirken, simit, lokum ve baklava ikram edildi.

The New York Times Travel Show"da Türkiye'nin tanıtıldığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.
The New York Times Travel Show"da Türkiye'nin tanıtıldığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

"3 gün boyunca Türkiye’nin tanıtımı yapılacak”

Açılışa katılan Türkiye'nin New York Başkonsolosu Alper Aktaş, yaptığı açıklamada, "New York, sadece Amerika'da değil, tüm dünyada hem ekonomi anlamında hem de finans, ticaret, kültür sanat anlamında ve bunun kadar önemlisi turizm anlamında bir merkez konumunda. Bir başkent konumunda. Bu bakımdan da şu anda gerçekleştirilen seyahat fuarı bizler için son derece önemli." ifadesini kullandı.

Fuara 100 bine yakın ziyaretçinin gelmesinin beklendiğini kaydeden Aktaş, 3 gün sürecek fuarda Türkiye'nin tanıtımının yapılacağını kaydetti.

“Hedefimiz çok büyük”

Aktaş sözlerine şöyle devam etti:

  • "2019 yılı için bizim Türkiye olarak konseptimiz, nitelikli turizm. 2018'de turizm rakamlarında ciddi bir artış var. ABD'den gelen turist sayısında da yaklaşık yüzde 40'a varan bir artış olması, yaklaşık yarım milyon turistin ülkemizi ziyaret etmesi çok önemli ama malumunuz olduğu üzere bizim hedefimiz çok daha büyük. Bu sayıyı bir an önce artırmak istiyoruz. Ve bunu da nitelikli turizm konsepti üzerinden yapmak istiyoruz."

2019'un Göbeklitepe için bir tanıtım ve lansman yılı olmasının amaçlandığını vurgulayan Aktaş, fuarda emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine ve sponsorlara teşekkür etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >