Nişanlanacağı gün kansere yenik düşen üniversite öğrencisi gelinliğiyle uğurlandı

 İnci Dumrul nişanının yapılacağı gün hayatını kaybetti.
İnci Dumrul nişanının yapılacağı gün hayatını kaybetti.

Denizli’de' mide kanseri tedavisi gören üniversite öğrencisi 21 yaşındaki İnci Dumrul nişanının yapılacağı gün hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği bölümünde eğitim gören 21 yaşındaki İnci Dumrul, bir süre önce mide kanseri olduğunu öğrendi.

Dumrul, bir yandan öğretmenlik hayalini gerçekleştirmek için eğitimini sürdürürken, diğer yandan da Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye başladı.

Nişanının yapılacağı gün yaşamını yitirdi

Sıklıkla tedavisi için hastaneye giden Dumrul'u, hayatını birleştirmeyi istediği erkek arkadaşı da yalnız bırakmadı, destek olmaya çalıştı. Çift, aile arasında nişan yapmak için 2 Eylül'ü seçti; ancak Dumrul kendini iyi hissetmediğini söyleyince, nişan 25 Ağustos Cumartesi gününe alındı.

İnci Dumrul
İnci Dumrul

Nişan heyecanı yaşayan Dumrul, düğünde giyeceği gelinliğini bile hazırladı. Ancak Dumrul, nişanını yapılacağı günün sabahı hastalığa yenik düştü. Dumrul'un ölümü, ailesini ve sevdiği genci hüzne boğdu.

  • İnci Dumrul için aynı gün Honaz ilçesinin Kızılyer Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Kızılyer Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Dumrul'un cenazesi, mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Dumrul'un nişanda giyeceği abiye kıyafet ve düğünde giyeceği gelinlik, cenaze namazı kılınırken tabutunun üzerine, toprağa verildikten sonra ise mezarının üzerine örtüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >