Okyanusun ortasında yangın: 1100 Porsche'nin bulunduğu gemi alev aldı

Almanya'dan hareket eden geminin kargo ambarında yangın çıktı
Almanya'dan hareket eden geminin kargo ambarında yangın çıktı

Almanya'nın Emden kentinden hareket eden geminin kargo ambarında yangın çıktı. ABD'nin Davisville bölgesine varması planlanan gemide 1100 Porsche dahil olmak üzere yaklaşık 4 bin aracın bulunduğu tahmin edildi. Yetkililer mürettebatın yara almadan kurtulduğunu ifade etti.

1100 Porsche dahil olmak üzere binlerce aracı taşıdığına inanılan devasa bir kargo gemisi Azor açıklarında alev aldı. 22 mürettebatının gemiden kurtarılmasının ardından gemi Azor açıklarında sürüklendi.

Kargo ambarında yangın çıktı

New York Times'ta yer alan habere göre 10 Şubat'ta Almanya'nın Emden kentinden hareket eden ve Çarşamba günü RI, Davisville'e varması planlanan Felicity Ace adlı geminin kargo ambarında yangın çıktı.

Kimse yaralanmadı

Portekiz kuvvetleri mürettebatı tahliye etmek için harekete geçtiğinde, gemi Portekiz'e Azor Adaları'ndaki Terceira Adası'ndan yaklaşık 321 km uzaktaydı. Yetkililere göre, "son derece zorlu" operasyonda hiçbir mürettebat üyesi yaralanmadı.

Gemide 4 bin aracın olduğu tahmin ediliyor

Yangında 650 fitlik 60 bin tonluk kargo gemisinin envanterinin ne kadarının kaybolduğu bilinmiyor.

Bir otomotiv kuruluşu olan Drive, 189 Bentley de dahil olmak üzere yaklaşık 4 bin aracın gemide olduğunu tahmin ettiğini ifade etti.

''Arabam okyanusun ortasında sürükleniyor''

Bir araba tutkunu ve The Smoke Tire dergisinin editörü Matt Farah, "Tüm zamanların en iyi spor arabası" diye yazdığı arabanın okyanusun ortasında olduğunu söyledi. Hayal kırıklığı yaratan bir haber aldığını söyleyen Farah, "Bayimden bir telefon aldım. Arabam şu anda okyanusun ortasında sürükleniyor, muhtemelen yanıyor." dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >