Ölüm döşeğindeki hastaların son arzusunu yerine getiren kahraman ekip

Ölüm döşeği
Ölüm döşeği

Ölmek üzere olan hastanın son arzusunu, sağlık ekipleri yerine getirdi. Hastanın isteği, yürek burktu.

Avustralya'da yaşanan yürek burkan olayın kahramanı, ambulans görevlileri oldu. Ölmek üzere olan pankreas kanseri bir hastanın son arzusunu, sağlık ekipleri yerine getirdi. 72 yaşındaki adama hastaneye götürülürken dondurma ısmarladı.

Son isteği yürek burktu!

Ailesinin açıklamasına göre; 17 yıl kanserle mücadele eden Ron McCartney'nin durumu, hafta sonunda iyice kötüleşti. McCartney'nin yaşamından umut kesilince ambulans çağrıldı. Bir sağlık görevlisi iki gündür bir şey yemeyen McCartney'ye istediği bir şey var mı diye sorunca, karamelli dondurma yanıtını aldı.

Karamelli dondurma istedi

Ambulans hastane yolunda bir dondurmacıda durdu ve McCartney dondurmasını yedi. Hasta, Robina Hastanesi'ne getirildikten kısa bir sonra öldü.

McCartney'nin eşi Sharon McCartney ve kızı Danielle Smith, babasının son arzusunu yerine getiren Kate ve Hannah adlı ambulans görevlilerine teşekkür etti.

Smith, BBC'ye "Babam karamelli dondurmayı çok severdi. Kendi başına yiyebildiği son şey de bu oldu" dedi.

Son arzusu okyanus görmekti
Queensland Ambulans Hizmetleri görevlileri, geçen Kasım ayında da benzer bir jest yaparak son arzusu okyanusu görmek olan bir kadını, sedyeyle Harvey plajına götürmüştü.


Bir süre denizi seyreden ve suyun tadına bakan kadın, yolda ölmüştü.
Son arzusu okyanus görmekti Queensland Ambulans Hizmetleri görevlileri, geçen Kasım ayında da benzer bir jest yaparak son arzusu okyanusu görmek olan bir kadını, sedyeyle Harvey plajına götürmüştü. Bir süre denizi seyreden ve suyun tadına bakan kadın, yolda ölmüştü.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >