Ömer Çelik, koronavirüse yakalanan AK Partili vekili açıkladı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Video konferansla yapılan toplantı, saat 15.40'ta başladı. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu

Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun koronavirüse yakalandığını doğruladı

Muhammed Emin Akbaşoğlu kimdir?

1968 yılında Bayram ve Nevin Akbaşoğlu'nun çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi

Yönetici, Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukukunda yüksek lisans yapmaktadır.

Gaziosmanpaşa Millî Gençlik Vakfı İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Gaziosmanpaşa Belediyesinde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesinde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde bulundu.

25 ve 26. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Kâtip Üyesi olarak görev yaptı. AK PARTİ Grup Başkanvekilidir.

İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >