Önce namaz kıldılar sonra sadaka kutusunu soydular

Hırsızlar, odadaki sadaka kutusunun içinden 500 lirayı çalıp, kaçtı.
Hırsızlar, odadaki sadaka kutusunun içinden 500 lirayı çalıp, kaçtı.

Kütahya’da 3 genç, akşam saatlerinde gittikleri camide önce namaz kıldı ardından sadaka kutusundaki 500 lirayı çalarak kaçtı.

Hırsızlık olayı Kütahya'nın Yenidoğan Mahallesi Nizamiye Camii'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre A.Ö. (17), kardeşi E.Ö. (15) ve arkadaşı S.B. (16) ile akşam saatlerinde cemaatin dağılmasına yakın camiye gidip, namaz kıldı.

Daha sonra müezzin odasının camını zorlayarak, açan 3 kişi, içeri girdi. Hırsızlar, odadaki sadaka kutusunun içinden 500 lirayı çalıp, kaçtı. Cami imamının sadaka kutusundaki paraların çalındığını fark etmesi üzerine polise haber verildi.

İhbarla harekete geçen polis ekipleri, caminin içindeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. örüntülerinden parayı çalanların, 'hırsızlık' suçundan çok sayıda suç kaydı bulunan A.Ö., kardeşi E.Ö. ve S.B. olduğu belirledi.

Görüntülerinden parayı çalanların, 'hırsızlık' suçundan çok sayıda suç kaydı bulunan A.Ö., kardeşi E.Ö. ve S.B. olduğu belirledi. Polis ekiplerinin yakaladığı 3 kişi, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak, cezaevine gönderildi.