'Oylar çalınıyor' tweeti atan Trump'a Twitter'dan kısıtlama

Arşiv
Arşiv

ABD başkanlık seçimlerinde ilk veriler açıklanmaya başladı. Trump, Twitter paylaşımında "Büyük zafer kazandık. Oyları çalmaya çalışıyorlar, buna izin vermeyiz" dedi. Twitter ise Trump'ın bu paylaşımına dakikalar içerisinde erişim kısıtlaması getirdi.

Mevcut başkan Donald Trump ve Joe Biden'ın yarıştığı, Beyaz Saray'da 4 yıl boyunca görev yapacak ismin belirleneceği seçimlerde ilk verilere göre geride kalan isim Trump oldu. Hem delege sayısında hem de oy oranında Biden önde görününce, Trump aktif olarak kullandığı Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Trump, "Büyük zafer kazandık. Oyları çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Kapandıktan sonra oy kullanılamaz!" dedi.

Twitter'dan kısıtlama geldi

  • Twitter ise bu tweetten sadece dakikalar sonra, söz konusu paylaşıma 'doğruluk kontrolü uyarısı' verdi. Uyarıda, "Bu twette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır" ifadeleri yer aldı.

Biden: Seçimi kazanma yolundayız

Trump'ın paylaşımında sonra bir tweet de rakibi Joe Biden'dan geldi. Biden, açıklamasında "Seçimi kazanma yolunda olduğumuza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >