Paylaştığı video sonrası işine son verilmişti: Dilara öğretmen başka okulda görevlendirilecek

Dilara Kuş
Dilara Kuş

Sosyal medyada öğrencisinin doğum günü videosunu paylaştıktan sonra görevine son verildiği iddia edilen Dilara öğretmenle ilgili İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Kurum, Dilara Kuş'un ihtiyaç duyulan başka bir okulda görevlendirilmesinin planlandığını açıkladı.

İstanbul'da bir anaokulunda öğretmenlik yapan okul öncesi öğretmeni Dilara Kuş, İbrahim isimli öğrencisine annesi tarafından yapılan doğum günü sürprizini sosyal medyada paylaşmış, duygu yüklü o anlar milyonlarca izleyicinin yüreğini ısıtmıştı. Ancak iki gün önce Dilara öğretmen işine son verildiğini açıkladı.

"Emeklerim ve hayallerim yarım kaldı"

Sabah'ta yer alan haberde Dilara Kuş, "Şu anda emeklerimin, hayallerimin ve projelerimin yarım kaldığını, hak etmediğim bir şekilde okuldan ayrıldığımı düşünüyorum. Üzgün ve kırgınım. Çocuklarımdan bir anda koparıldığım için çok üzgünüm. Olayın şokunu hala atlatabilmiş değilim. Çocuklarım ve velilerim de böyle bir olay yaşandığı için çok üzgünler. Onlar da bu durumun düzelmesi için ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Ama bu noktadan sonra ben bu okulda görev yapmak istemiyorum. Bu olay beni silkeledi ve daha güçlü ayağa kaldırdı sınavı kazanıp 657'ye tabi bir Öğretmen olarak görevimi en doğru şekilde devam etmeye çalışacağım" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama

Öte yandan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Dilara Kuş adlı öğretmenin işine son verildiği iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açıklamasında; "Ek ders karşılığı görevlendirme kapsamında görev yapan okul öncesi öğretmenimizin (Dilara Kuş) birinci dönem çalıştığı ilçede ihtiyaç duyulan başka bir okulda görevlendirmesi planlanmıştır" denildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >