Pes artık dedirten hırsızlık: Önce evden anahtarı, sonra otomobili çaldılar

Bir eve tırmanarak giren hırsızlar evden aldıkları anahtar ile park halindeki otomobili çaldı.
Bir eve tırmanarak giren hırsızlar evden aldıkları anahtar ile park halindeki otomobili çaldı.

İstanbul Sultangazi'de bir eve tırmanarak giren hırsızlar evden aldıkları anahtar ile park halindeki otomobili çaldı.

İstanbul Sultangazi'de bir eve tırmanarak giren hırsızların evden aldıkları anahtar ile otomobil çaldı.

Olay, 9 Ağustos Perşembe günü Sultangazi Esentepe Mahallesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre saat 04.30 sıralarında kiraladıkları otomobille bir evin önüne gelen hırsızlar önce etrafı kontrol etti.

Binanın yanında bulunan ağaçtan tırmanan iki hırsız, kapalı olan dükkanın tentenesine çıktı. Hırsızlardan biri evin balkon kapısının kilidini kırarak içeri girerken, diğer hırsız tentene üzerinde oturarak gözcülük yaptı.

Herkesin uykuda olduğundan emin oldukları evin yatak odasından otomobilin anahtarının bulunduğu çantayı alan hırsızlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Dakikalar sonra elinde anahtarın bulunduğu çanta ile dışarı çıkan şüpheli, gözcülük yapan arkadaşıyla birlikte tenteneden park halindeki araçların üzerine atladı. Daha sonra park halindeki otomobili çalarak kayıplara karıştı.

GPRS sistemiyle yakayı ele verdiler


Dört şüphelinin Emre Mustafa E., Berat B., Muhammet Melih P. ve Yunus Emre Ş. olduğunu tespit eden polis, Emre Mustafa E. ve Berat B.'nin eve giren hırsızlar olduğunu, Muhammet Melih P. ve Yunus Emre Ş.'nin de kiraladıkları araçla gözcülük yaptığını belirledi.
  • GPRS sistemiyle otomobilin Gaziosmanpaşa ilçesinde olduğunu tespit eden ekipler, iki taraftan önlerini kesti. Araçta bulunan Emre Mustafa E., Berat B., Muhammet Melih P. ve Yunus Emre Ş. gözaltına alındı. Gözaltına alınan Yunus Emre Ş.'nin üzerinden 3 adet uyuşturucu hap ile 71 gram skunk adlı uyuşturucu madde çıktı. Berat B.'nin üzerinden ise çaldıkları aracın anahtarı çıktı.

Uyuşturucu, hırsızlık, kapkaç, mala zarar verme ve çeşitli suçlardan suç kaydı bulunan dört zanlı emniyetteki sorguların da suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >