Popcornlarınızı hazırlayın! Bu hafta 10 film vizyona giriyor

Vizyona giren filmler
Vizyona giren filmler

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 10 film vizyona girecek. Yerli yapımlarda Şafak Sezer filmi Göktaşı dikkat çekiyor.

Sinemada gidilecek keyifli bir film yok mu diye sorgular içerisinde olanların ilgisini çeken Vizyondakiler haberimizle sizlerle beraberiz.

Bu hafta 2'si yerli 10 film seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Şafak Sezer, başrolü olduğu Göktaşı ile dikkat çekiyor.

Karanlıkla Karşı Karşıya

Karanlıkla Karşı Karşıya filminin afişi
Karanlıkla Karşı Karşıya filminin afişi

Spike Lee'nin yönettiği; Adam Driver, John David Washington, Topher Grace, Laura Harrier, Ryan Eggold, Robert John Burke ve Alec Baldwin'in rol aldığı "Karanlıkla Karşı Karşıya" izleyici ile buluşacak.

"Malcolm X", "Inside Man" ve "25th Hour" gibi başarılı filmlerin yönetmeni Spike Lee yeni filminde, Ron Stallworth adındaki bir dedektifin "Ku Klux Klan" adlı bir gruba sızarak faşist örgütün kenti ele geçirme planına karşı meydan okumasına odaklanıyor.

Eski Evdeki Büyülü Saat

Eski Evdeki Büyülü Saat filminin afişi
Eski Evdeki Büyülü Saat filminin afişi

Eli Roth'un yönetmen koltuğuna oturduğu "Eski Evdeki Büyülü Saat"; Lewis Barnavelt adındaki yetim bir çocuğun amcasının yanına taşınmasıyla büyülü ve bir o kadar tehlikeli bir dünyaya adım atmasını konu ediniyor.

Eric Kripke'nin senaryosunu kaleme aldığı korku, gerilim ve gizem içerikli filmin başrollerinde Cate Blanchett, Jack Black, Kyle MacLachlan, Colleen Camp, Owen Vaccaro ve Sunny Suljic yer alıyor.

Kayıp Aranıyor

Kayıp Aranıyor filminin afişi
Kayıp Aranıyor filminin afişi

Hikayesinin tamamı bir bilgisayar üzerinden seyirciye aktarılan gerilim ve dram türündeki "Kayıp Aranıyor"; kayıplara karışan 16 yaşındaki kızını bulmak için bilgisayar üzerinden araştırmaya koyulan bir babanın arayışını konu ediniyor.

Aneesh Chaganty'nin yazıp yönettiği filmde; John Cho, Debra Messing, Sara Sohn, Joseph Lee ve Michelle La gibi isimler rol aldı.

Cesur Savaşçılar

Cesur Savaşçılar filminin afişi
Cesur Savaşçılar filminin afişi

Roel Reine yönetmenliğindeki "Cesur Savaşçılar", Flemenk kasabasında öldürülen bir keşişin gerçek hikayesini gün yüzüne çıkarmayı odağına alıyor.

Alex van Galen'in senaryosunu kaleme aldığı Hollanda yapımı filmin başrollerinde Jonathan Banks, Soren Malling, Derek de Lint, Renee Soutendijk, Loes Haverkort ve Gijs Naber bulunuyor.

Üç Tepe

Üç Tepe filminin afişi
Üç Tepe filminin afişi

2017 Locarno Film Festivali'nde "Piazza Grande" seyirci ödülünü kazanan ve ardından Toronto'da yarışan "Üç Tepe" adlı filmin başrollerini Inglorious Basterds'tan tanınan Alexander Fehling ve Oscar adaylığı olan Berenice Bejo paylaşıyor.

Jan Zabeil'in yönetmen koltuğunda oturduğu film, kız arkadaşı ve 8 yaşındaki oğlu ile dağ evinde tatile çıkan bir adamın, oğlunun kaybolması sonrasında yaşadığı stresi konu alıyor.

Aile Oyunları

Aile Oyunları filminin afişi
Aile Oyunları filminin afişi

Suzuya Bobo'nun yönettiği; Megan Boone, Larry Bryggman, Alison Fraser, Derek Cecil ve Margaret Anne Florence'nin oynadığı "Aile Oyunları"; erkek arkadaşı ile birlik olup babasının yeni evliliğini sabote etmeye çalışan bir kızın hikayesini anlatıyor.

Gece Dünyayı Yuttuğunda

Gece Dünyayı Yuttuğunda filminin afişi
Gece Dünyayı Yuttuğunda filminin afişi

Dominique Rocher'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Gece Dünyayı Yuttuğunda"; bir salgının içerisinde müzikle ayakta kalmaya çalışan bir gencin varoluş deneyimini konu ediniyor.

Anders Danielsen Lie, Golshifteh Farahani, Denis Lavant ve Sigrid Bouaziz'in başrollerinde oynadığı filmin hikayesini; Jeremie Guez, Guillaume Lemans ve Dominique Rocher birlikte yazdı.

Halef

Halef filminin afişi
Halef filminin afişi

Portakal hasadı için Adana'ya annesinin yanına giden bir çocuğun yaşadıklarını konu edinen "Halef"in yönetmen koltuğunda Murat Düzgünoğlu oturuyor.

Muhammed Uzuner, Baran Şükrü Babacan ve Güler Ökten'in başrollerinde oynadığı dram türündeki filmin senaryosu yönetmen Murat Düzgünoğlu ve Meriç Saraçoğlu'na ait.

Göktaşı

Göktaşı filminin afişi
Göktaşı filminin afişi

Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Tuna Orhan, Ceyhun Fersoy, Sinan Çalışkanoğlu, Mehmet Esen, Yılmaz Gruda ve Nilay Toprak'ın başrollerinde yer aldığı "Göktaşı" adlı filmin yönetmenliğini Caner Erzincan yaptı.

Komedi türündeki film; Trakya'nın güzide bir köyünde kuraklıktan dolayı yağmur duasına çıkan halkın başından geçen olaylar etrafında dönüyor.

Küçük Ayak

Küçük Ayak filminin afişi
Küçük Ayak filminin afişi

Karey Kirkpatrick ve Jason Reisig'in yönettiği haftanın animasyon yapımı "Küçük Ayak", Kocaayak efsanesini farklı bir açıdan beyaz perdeye yansıtacak.