20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Putin akıllanıyor: Tokalaştığı doktor hastalanınca uzaktan çalışmaya geçti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Putin, tokalaştığı doktorun koronavirüse yakalandığının anlaşılması üzerine uzaktan çalışma sistemine geçti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Mart tarihinde başkent Moskova'da bulunan koronavirüs tedavi hastanesini ziyareti sırasında tokalaştığı ve beraber hastaneyi gezdiği başhekim Denis Protsenko'da korona virüs tespit edilmesi nedeniyle Kremlin Sarayı'nda olağan üstü hale geçildi. Daha önce de Kremlin'de çalışan bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin ardından Rusya lideri Putin için tedbirler arttırılmaya başlandı.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov yaşanan son olayların ardından Putin'in uzaktan çalışma sistemine geçtiğini açıkladı. Buna göre Putin tüm toplantılarını telekonferans yöntemiyle gerçekleştirecek. Peskov, "Başkan bu sıralar tüm çalışmalarını uzaktan yapıyor. Artık onun uzaktan çalıştığını görüyorsunuz ve bu önlemler daha da arttırılacak." dedi.

  • Peskov, dün yaptığı açıklamada da Putin'e düzenli olarak koronavirüs testi yapıldığını ifade etmişti.

İlginizi çekebilirPutin ile görüşen başhekim koronavirüse yakalandı
İlginizi çekebilirPutin'den ülkesinin 'aşırı' koronavirüs tedbirlerine destek
İlginizi çekebilirPutin koronavirüse aldırmıyor, tokalaşmaya devam ediyor

İLGİLİ HABERLER