Reynmen bu sefer de 'çalıntı' klip iddialarıyla gündemde

Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş'ın yeni şarkısı kısa sürede 33 milyon izlendi.
Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş'ın yeni şarkısı kısa sürede 33 milyon izlendi.

Reynmen lakaplı YouTuber Yusuf Aktaş geçtiğimiz günlerde Ela isimli yeni klibini sevenleriyle buluşturdu.

Kısa süre içinde 30 milyondan fazla tıklanan şarkı dünya listesine girmeyi başardı.

Ancak Aktaş'ın bu başarısına yine gölge düştü.

Reynmen’in yeni şarkısı Ela'ya çektiği klibin şarkıcı Aynur Aydın'ın Yenildim Daima parçasının klibiyle benzer olduğu öne sürüldü.

Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, YouTube üzerinden sahip olduğu 5 milyona yakın abonesi sayesinde tanınarak fenomen haline geldi. 2 şarkı çıkaran Aktaş, Derdim Olsun klibiyle kısa sürede tıklanma oranına ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

Yeni şarkısı Ela üzerinden de aynı başarıyı yakalayan Reynmen bu defa da çalıntı klip iddialarıyla gündeme geldi.

Reynmen'in klibi çalıntı mı?

Reynmen’in rekor kıran yeni şarkısı Ela'nın klibi hakkında 'çalıntı' iddiası ortaya atıldı. Şarkıya çektiği kliple, Aynur Aydın’ın Yenildim Daima şarkısına çektiği klipte benzer sahnelerinin olduğu iddia edildi. Aydın’ın 2012 yılında yayınlanan Yenildim Daima şarkısının klibiyle benzer sahnelerin olması sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.

Aynur Aydın ve Reynmen kliplerinin karşılaştırılması
Aynur Aydın ve Reynmen kliplerinin karşılaştırılması

Rekor kırdı

Reynmen'in "İlk gün 15 milyon izlenmezse Instagram'ı kapatırım” dediği yeni şarkısı Ela, ilk gün 18 milyon olmak üzere toplam 33 milyon kez tıklanarak rekora imza attı.

Dünya listesine girdi

Son zamanların en popüler sosyal medya fenomenlerinden olan Reynmen, son şarkısı Ela ile beklentilerin üzerinde bir başarı yakaladı. YouTube'da paylaşılmasından sadece 10 dakika sonra 1 milyon kez görüntülenen şarkı, 30 milyon görüntülenmeyi aştı. YouTube'un dünya listelerinde de bir numaraya oturmayı başaran şarkı, ülkemizdeki bazı sanatçıların eleştirisine uğradı.

Reynmen'in sosyal medya üzerinden, dünya listelerinde bir numara olduğuna dair paylaştığı gönderi
Reynmen'in sosyal medya üzerinden, dünya listelerinde bir numara olduğuna dair paylaştığı gönderi

Şarkı bazı sanatçıların eleştirisine uğradı

Yusuf Aktaş'ın son şarkısıyla ilgili olarak en sert yorumlardan bir tanesi, Işın Karaca'dan geldi. Karaca, Reynmen'in klibinin görüntülenme sayısıyla beğeni sayısının tutarlı olmadığını açıkladı. Bunun üzerine Aktaş ise, Işın Karaca'ya cahil dedi.

Reynmen'ın Işın Karaca'ya cevap olarak paylaştığı gönderiler
Reynmen'ın Işın Karaca'ya cevap olarak paylaştığı gönderiler

Yaşanan bu olayın ardından müzik sektörünün önde gelen isimlerinden bir tanesi olmaya aday olduğunu iddia eden Aleyna Tilki, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda çomar şov ve derine inme çıkamazsın sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.

'Üzgünüm'

Aleyna Tilki'nin bu paylaşımının Reynmen'e ithafen yapıldığı düşünüldü ancak şarkıcı konunun neden Aktaş'la ilişkilendirildiğini anlamadığını söyledi ve konuyla ilgili üzgün olduğunu ifade etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >