Rusya’da bir hafta evde yalnız kalan çocuk yaşamını yitirdi

Maria Plenkina ve çocuğu
Maria Plenkina ve çocuğu

Rusya'da 21 yaşındaki anne, 3 yaşındaki çocuğunu eve kapatıp gitti. Bir hafta boyunca evde tek kalan çocuk doğum gününde açlıktan yaşamını yitirdi.

Rusya'nın Kirov şehrinde 21 yaşındaki anne, 3 yaşındaki çocuğunu evde yalnız başına bırakıp gitti. Bir hafta boyunca evde yalnız başına kalan çocuk, doğum gününde açlıktan öldü.

Rusya'da 21 yaşındaki Maria Plenkina 5 yıl önce bir evlilik gerçekleştirdi. 3 yıl önce kız çocuk doğduktan sonra baba evi terk etti.

Evde anneanne, anne ve 3 yaşındaki kız çocuğu birlikte yaşamaya başladı. Anneanne de geçtiğimiz yıl sıkıntılara dayanamayınca evi terk etti. Bunun üzerine anne ve kızı Kirov'da bir apartman dairesinde birlikte yaşamaya devam etti.

Anne Maria Plenkina bir hafta önce arkadaşlarıyla buluşmak için 3 yaşındaki çocuğunu evde bırakıp çıktı.

Anne Maria Plenkina ve 3 yaşındaki çocuğu
Anne Maria Plenkina ve 3 yaşındaki çocuğu

Çocuğunu evde tek başına bırakan anne sosyal medyadan fotoğraf paylaştı

Çocuğunu merak bile etmeyen anne sürekli sosyal medya hesaplarından arkadaşlarıyla fotoğraflarını paylaştı. Trajik olay ise büyükannenin torununun doğum gününü kutlamak için eve gitmesiyle ortaya çıktı. Kapıyı sürekli çaldı ancak kimse kapıyı açmadı.

Mahkemeye çıkarılan anne cezaevine gönderildi.
Mahkemeye çıkarılan anne cezaevine gönderildi.

Durumdan şüphelenen büyükanne polisi aradı. Polisin olay yerine gelmesiyle büyükanne evde çocuğun cansız bedeniyle karşılaştı.

Komşular ise evden ne çocuk sesi geldiğini ne de koku geldiğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >