Sahte doktorla ilgili Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama: Maaş almadı

Sahte doktor tutuklanmıştı
Sahte doktor tutuklanmıştı

Tekirdağ'daki sahte doktora ilişkin müfettiş incelemesinin ardından gereken önlemlerin alınacağını açıklayan Sağlık Bakanı Koca, sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın göreve başlamadığını ve maaş almadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 ay boyunca ameliyatlara giren sahte doktor Ayşe Özkiraz'a ilişkin de konuşan Koca, ''Müfettiş görevlendirdik biliyorsunuz, muhtemelen bir iki gün içinde olay daha net anlaşılmış olacak. Ona göre nasıl bir tedbir almamız gerektiği de netleşecek. Onu da zaten kamuoyuna duyuracağız'' dedi.

"Göreve başlamadı, maaş almadı"

Koca, sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın göreve başlamadığını ve maaş almadığını belirtti.

''Bundan sonrasında başka bir örnek olup olmadığına dair diplomalar sorgulanacak mı'' sorusuna da yanıt veren Koca şu ifadeleri kullandı:

''Ülkemizde sadece hekimler için değil tüm diplomaların nasıl kontrol edileceği bellidir. Biz ayrıca kendi veri tabanımızda da kayıtları tutuyoruz. Güçlü bir bilişim alt yapımız var. Bu durum bizce müstakil bir örnektir. Gereğini yapacağız. Gözlem ve staj amaçlı talepler il sağlık müdürlükleri aracılığı ile takip edilmelidir. Mevcut uygulamamız da budur. Olayı her boyutu ile değerlendiriyoruz''

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >