Saniye saniye kamerada: İşte Elazığ'da 11 kişinin öldüğü binaların yıkılma anları

Depremde 11 kişinin öldüğü 2 binanın yıkılma anları saniye saniye kamerada
Depremde 11 kişinin öldüğü 2 binanın yıkılma anları saniye saniye kamerada

Elazığ'da 6.8 büyüklüğündeki depremde 11 kişinin hayatını kaybettiği ve bir çok kişinin de yaralanmasına neden olan iki binanın yıkılma anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Geçtiğimiz Cuma akşamı meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde Elazığ merkeze bağlı Mustafapaşa Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi'ndeki 5'er katlı Aykent ve Kalay apartmanında 11 kişi hayatını kaybetmiş, 13 kişi ise arama kurtarma ekiplerinin zamana karşı çalışmasıyla sağ olarak kurtarılmıştı. O iki binanın arasında bulunan bir başka apartmanın alt katındaki Selahattin Çetin'e ait işyerinin güvenlik kamerası, deprem anını ve binaların yıkılmasıyla oluşan toz bulutlarını saniye saniye kaydetti.


Bir araç son anda enkaz altında kalmaktan kurtuldu

Görüntülerde, caddeden geçen bir araç son anda geri kaçarak enkazın altında kalmaktan kurtuldu, yaşlı bir çiftin ise toz bulutları arasında kendini sokağa attığı yer aldı. Ayrıca iş yerindekilerin panikle kaçışları ve ne yapacaklarını bilememeleri görüntülere anbean yansıdı.

İki binanın yaklaşık birer dakika arayla yıkıldığı kamera kayıtlarıyla net olarak görünürken, o sırada ileri veya geri gitmeyip ortada kalan otomobildekiler ise olayı ucuz atlatması dikkati çekti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >