Saraybosna'da "Sokak Yemekleri Festivali"

Sokak Yemekleri Festivali
Sokak Yemekleri Festivali

Bosna Hersek'in başkentinde 17 Ağustos'a kadar devam edecek festivalde katılımcılar, dünya mutfağından farklı lezzetleri tadıyor

Saraybosna Yemek Festivali
Saraybosna Yemek Festivali

Festivalin Organizatörü Emir Kapic, 27 Temmuz'da başlayan etkinliğin yapıldığı alanının günde yaklaşık 20 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini belirterek, "7'den 70'e herkesin ilgisini çekecek bir şeyler var" dedi.

Kapic, her gün yerel saatle 10.00'da başlayan festivalin gece yarısına kadar devam ettiğini dile getirerek, "Ziyaretçilerimiz günün 3 saati farklı DJ'leri dinleme imkanı bulurken, festivalin bir saatini de ziyaretçilerimize farklı danslar öğretmeye ayırdık" ifadelerini kullandı.

Saraybosna Yemek Festivali
Saraybosna Yemek Festivali

Festivalin gelecek dönemde daha fazla ziyaretçi çekeceğini vurgulayan Kapic, Bosna Hersek mutfağının dünyanın her kesiminden turistlerce beğenildiğini söyledi.

Festivalin, Bosna Hersek'e "Cashless Zone" denilen bir yeni uygulamayı getirdiğini belirten Kapic, "Yemeklerin ücretleri yalnızca kredi kartlarıyla ödenebiliyor. Kredi kartı olmayan ziyaretçilerimize girişte özel bir ödeme kartı veriyoruz" diye konuştu.

Çocuklar için oyun alanının da bulunduğu festival, 17 Ağustos'a kadar devam edecek.