Sarı kodlu uyarı geldi: İstanbul'a mevsimin ilk karı düştü:

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için sarı kodlu yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji'den yapılan uyarıda; "Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de devam eden yağışların etkisini arttırarak Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, İstanbul`un kuzey ve doğu ilçeleri, Zonguldak, Bartın, Düzce ve Bolu'da kuvvetli (30-60 kg/m2/12 saat) olacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü zamanla 800 metre üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor" denildi.

Art arda yapılan uyarıların ardından İstanbul'da kar yağışı gece saatlerinde Silivri çevrelerinde etkili oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu raporuna göre 20 Aralık Pazartesi gününden itibaren İstanbul ve çevresinde sulu karın etkili olması bekleniyor.

Yapılan uyarıda kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Silivri'de yüksek kesimlere ilk kar düştü
Silivri'de yüksek kesimlere ilk kar düştü

İstanbul dahil birçok ilde kar bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan haftalık hava durumu verilerinde ise 20 Aralık pazartesi gününden itibaren İstanbul ve birçok ilde kuvvetli yağışların karla karışık olarak görülmesi bekleniyor.

Öte yandan, İstanbul için yapılan uyarıların ardından İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi. İDO'nun internet sitesinde yer alan duyurularda olumsuz hava koşulları nedeniyle Kadıköy-Yenikapı-Bandırma 19.01 seferinin iptal edildiği aktarıldı.

Meteoroloji'nin hava durumu haritası
Meteoroloji'nin hava durumu haritası

Kar ilk Silivri'ye düştü

Dün gece Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'da Silivri'nin yüksek kesimlerine kar sulu bir şekilde etkili olmaya başladı.

Silivri Kadıköy Mahallesi gibi birçok mahallede yağmurla karışık şekilde başlayan kar yağışının, ilerleyen saatlerde etkisini artırması bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >