Şehidin babası 'Ayakkabılarım çamurlu' diyerek Bakan'ın aracına binmedi

Bakan Murat Kurum ve şehidin babası İbrahim Özdemir
Bakan Murat Kurum ve şehidin babası İbrahim Özdemir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yozgat'ta toprağa verdikleri şehit Hasan Hüseyin Özdemir'in babası İbrahim Özdemir ile arasında geçen diyaloğu anlattı. Bakan Kurum, şehit babasının ayakkabısı çamurlu olduğu için makam aracına binmediğini, bütün ısrarlarına rağmen başarılı olamadığını vurguladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 1 Mart'ta Yozgat Akmağdeni Arpalık Köyünde toprağa verilen İdlib şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir'in babası İbrahim Özdemir'i cenaze töreninin ardından aracına davet ettiğini fakat şehidin babasının "Ayakkabılarım çamurlu. Araba mahvolur" diyerek araca binmediğini anlattı.

"Oğlunun omuzlarda gitmesini istedi"

Bakan Kurum şöyle konuştu: "Şehit babası İbrahim amca namaz kılarken yere zor oturdu. Dizlerinden sağlık sorunu vardı ve namaz kılarken o sorunu gördüm. Sonra cenaze namazını kıldık. Cami ile mezarlık arası yaklaşık yarım saat diyebileceğimiz bir mesafeydi ve o ayağındaki rahatsızlığa rağmen 'Ben oğlumun omuzlarda gitmesini istiyorum sevaptır. Bakanım öyle gidebilir mi?' dedi. Tabii İbrahim amca diyerek cenazeye katılanlarla birlikte şehidimizi omuzlarda mezarlığa götürdük" dedi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir
Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir

Ayakkabıları çamurlu olduğu için makam aracına binmedi

  • Şehidi defnettikten sonra İbrahim Amca'nın yorgun düştüğünü söyleyen Kurum, "'İbrahim Amca seni aracımızla bırakalım zaten çok yoruldun, rahatsızlığın da var. Taziye evinde yine beraber oluruz' dediğimde, ayakkabıları çamurlu olduğu için, 'Yok Bakanım araba mahvolur. Ben bu çamurla arabaya binmem' dedi. İbrahim amca gel binelim dememe rağmen ne kadar ısrar etsem de binmedi" dedi.

Bakan Kurum, şehit babasının camilerinde görev yapmak üzere bir din görevlisi atanması yönündeki isteğinin de hemen yerine getirildiğini sözlerine ekledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >