Selfie uğruna bebeklerinden oldular!

​Selfie uğruna bebeklerinden oldular!
​Selfie uğruna bebeklerinden oldular!

Hindistan'da bir AVM'ye gezmeye giden çift selfie çekerken dehşeti yaşadı.

Hindistan'ın Racastan eyaletinde bulunan bir AVM'de korkunç bir kaza yaşandı. Bebekleriyle birlikte AVM'ye gezmeye gelen aile, fotoğraf çekilmeye başladı. AVM'de sürekli selfie çeken çift üst kata çıkmak için yürüyen merdivene bindiler. Çift, yürüyen merdivende de hareket halindeyken selfie çekmek isteyince dehşeti yaşadı. Annesinin kucağında bulunan bebek bir anda merdiven boşluğuna düştü. Aşağı düştüğü sırada birçok kez darbe alan bebek hayatını kaybetti.

Bölgedeki polisler olayla ilgili, "Bu açık açık bir ihmal kazasıdır" yorumunda bulundu. Polis ayrıca çiftin herhangi bir ceza almayacağını da belirtti.

Araştırmalara göre, Hindistan selfie ölümlerinde birinci sırada. Hindistan'da Mart 2014-Eylül 2016 tarhileri arasında 127 kişi selfie çekerken geçirdiği kazalar nedeniyle hayatını kaybetti. Ölümlerin artmasıyla Hindistan hükümeti, turistik bölgelere uyarı levhaları asmaya karar verdi.

Selfie çekmek için hazırlanan babanın elindeki telefona bakan anne, merdivene adımı attığında 10 aylık bebeği kucağından kayarak merdiven boşluğundan 3 kat aşağıdaki zemin kata düşüyor. Hindistan'da kaydedilen korkunç görüntüler anbean AVM'nin güvenlik kamerasında.