Servetine servet kattı: Musk, Bill Gates'i geçerek dünyanın ikinci en zengin insanı oldu

Elon Musk
Elon Musk

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i geçerek dünyanın ikinci en zengin insanı oldu. Zirvede ise Amazon'un kurucusu Jeff Bezos yer alıyor.

Tesla hisselerinin değerinin 7,2 milyar dolar artmasıyla Musk'ın serveti 128 milyar dolara yükseldi. Bloomberg Milyarderler Endeksi'nde Musk şimdi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un ardından ikinci sırada.

Tesla dünyanın en değerli otomotiv şirketi

Tesla, rakipleri Toyota, VW ve General Motors'tan çok daha az araç üretmesine rağmen dünyanın en değerli otomotiv şirketi. Musk, dün Tesla'nın küçük arabalarla Avrupa pazarına açılabileceğini belirterek "ABD'de kişisel tercihler nedeniyle büyük arabalara eğilim var. Avrupa'da ise eğilim daha küçük arabalara" demişti.

Yıllarca zarar eden Tesla, koronavirüs salgınına rağmen araçlarına talebin artması nedeniyle son beş çeyrektir arka arkaya kar ediyor. California merkezli Tesla, 500 milyar doları aşan piyasa değeriyle S&P 500'e en yüksek değerle giriş yapan şirket olacak.

Bezos'un serveti 182 milyar dolar

  • Microsoft'un kurucularından Bill Gates milyarderler listesinde yıllarca ilk sırada yer aldı. 2017'de birinciliği Jeff Bezos devraldı. Gates'in net serveti 127,7 milyar dolar. Bloomberg'e göre Bezos'un servetiise 182 milyar dolar. Bezos'un kişisel serveti Amazon'a pandemi döneminde talebin artması nedeniyle büyük artış kaydetmişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >