Sıcaklıklar artıyor: Sis ve pus birçok bölgeyi etkisi altına alacak

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı bulutlu diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji'nin hava durumu tahminine göre, sıcaklıklar 4 dereceye kadar artış gösterecek. Öte yandan bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis, buzlanma ve don olacağı uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Cumartesi günü hava durumu haritası
Cumartesi günü hava durumu haritası

Zirai don uyarısı

Yurdumuzun iç ve doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edildiğinden, zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Pazar günü hava durumu haritası
Pazar günü hava durumu haritası

Sis ve pus uyarısı

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >