Sıcaklıktan bunalan vatandaş yetkililere seslendi: Gaziantep'e deniz istiyoruz

Termometreler 43 dereceyi gösterdi
Termometreler 43 dereceyi gösterdi

Sıcak hava dalgasının etkisi altında kalan Gaziantep'te termometreler 43 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan bir vatandaş ise "Şu an çok sıcak. Hava bizi bunaltıyor. Gaziantep'te her şeyimiz var ama deniz yok. Belediye yetkilerine sesleniyorum. Bu kente bir deniz yapın yüzelim" dedi.

Gaziantep'te günlerdir etkili olan kavurucu sıcaklar Temmuz ayının ilk günü 43 dereceyi gördü. Kentte sıcaktan bunalıp kendini parka atan genç bir vatandaş ise yetkililere seslenerek sıcaktan kavrulan Gaziantep'e deniz getirilmesini istedi.

"Deniz yapın yüzelim"

Günlerdir kentteki sıcaklıklar nedeniyle bunaldıklarını ve koronavirüs salgını nedeniyle şehir dışına gitmeyi tercih etmediklerini söyleyen Vehbi Özel isimli genç vatandaş, "Şu an çok sıcak. Hava bizi bunaltıyor. Gaziantep'te her şeyimiz var ama deniz yok. Deniz olmadığı için de serinlemek için parka geldik. Belediye yetkilerine sesleniyorum. Bu kente bir deniz yapın yüzelim. Siz de rahatlayın biz de rahatlayalım" dedi.

Sıcaktan bunalan genç yetkililerden deniz istedi
Sıcaktan bunalan genç yetkililerden deniz istedi

Termometreler 43 dereceyi gördü

Bir başka vatandaş ise, "Günlerdir sıcaktan bunalıyoruz. Bugün de Gaziantep'te termometreler 43-44 dereceyi gördü. Serinlemek için parka geldik ama fayda etmiyor. Herkes şimdi parklara koşuyor ama yetkililerin buralarda da virüse karşı önlem alması lazım" diye konuşurken, genç bir vatandaş ise sıcaktan etkilenen köpeğini serinlemesi için parka getirdiğini vurguladı.

Öte yandan, kentteki parklarda bulunan süs havuzları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da havuzlara giren çocuklarda yaşanan elektrik çarpma vakalarının önüne geçmek için boş bırakıldı.