‘Sigara içme’ diyen karısını boğarak öldürerek tıraşa gitti

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, katil kocayı tıraş olurken yakalayarak gözaltına aldı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, katil kocayı tıraş olurken yakalayarak gözaltına aldı.

Aksaray'da bir cani, 'evin içinde sigara içme' diyen resmi nikahlı olmayan karısını ellerini, ayaklarını bağlayıp, ağzını da koli bandıyla kapatıp urgan ile boğarak öldürdü. Daha sonrasında berbere tıraş olmaya giden katil koca, polis operasyonuyla enselendi.

Olay, Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine bağlı Gaziemir Köyü AFAD evlerinde yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, hurdacılık yapan Murat Bakan (35), 3 yıldır resmi nikahı olmadan birlikte yaşadığı Aynur Gedik ile sabah saatlerinde sigara içme konusunda tartışmaya başladı. "Evin içinde sigara içme" diyen Gedik ile tartışan Murat Bakan, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Gedik'in ellerini ve ayaklarını urganla bağladıktan sonra ağzını da koli bandıyla kapattı. Ardından urganı kadının boğazına saran Murat Bakan, Gedik'i urganla boğarak öldürdü.

Olayın ardından Murat Gedik evden ayrılırken, ölen kadının 17 yaşındaki kızı Hasret Gedik annesini odasında yerde yatır vaziyette buldu. Annesinin elleri ve ayakları bağlı hareketsiz yerde yattığını gören Hasret Gedik önce sağlık ekiplerine sonra da jandarmaya haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri kadına yaptıkları ilk müdahalede öldüğünü tespit ederken, jandarma ekipleri olayla ilgili hızlı bir araştırma yaparak kadını Murat Bakan'ı kocasının öldürdüğünü belirledi.

Cani koca tıraş olurken kıskıvrak yakalandı

Bunun üzerine hemen harekete geçen jandarma ekipleri, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek kocanın yakalanması için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Jandarma ekipleri, katil kocanın Gülağaç ilçesine gidebileceği bilgisine ulaşarak durumu hemen Gülağaç İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri kısa sürede şahsın berberde tıraş olduğunu tespit etti. Berbere operasyon düzenleyen Gülağaç İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, katil kocayı tıraş olurken yakalayarak gözaltına aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen Murat Bakan ilk ifadesinin ardından sorgulanmak üzere Güzelyurt İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >