Şikayetçilerin sayısı gün geçtikçe artıyor: 17 çocuk ‘cinsel istismar’ şikayetinde bulundu

Adnan Oktar
Adnan Oktar

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin 11 Temmuz’da düzenlediği operasyonla gözaltına alınan Adnan Oktar hakkında, çocuk yaşta 17 kişi ‘cinsel istismar’ şikâyetinde bulundu.

11 Temmuz’da Adnan Oktar ve örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde yaptığı operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunan 106’sı kadın 235 şüpheliden şu ana kadar 100’ü kadın 190’ı gözaltına alınırken, operasyonun ardından örgütün mağdur ettiği çocuk ve kadın şikâyetçilerin sayısı da günden güne artıyor.

Son 5 günde 45 mağdur, emniyete giderek ifade verdi ve şikâyetçi oldu. Son başvurularla birlikte çocuk yaşta cinsel saldırıya uğradığını iddia eden mağdur sayısı 17’ye ulaştı.

6 farklı ülkeden Adnan Oktar ve grubu tarafından mağdur edildikleri gerekçesiyle elçiliklere başvuranlar olduğu öğrenilirken, Adnan Oktar, Oktar Babuna ile Didem Ürer’in de bulunduğu şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ettiği ifade alınmasına henüz başlanmadığı, aralarında yapının önemli isimlerinden Aylin Atmaca ve Tarkan Yavaş’ın da bulunduğu diğer 45 kişinin yakalanmasına çalışıldığı belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >