Şırnak’ta üç kardeşe tek düğün: 30 koyun kesildi, üç bin kişi ağırlandı

Düğüne üç bin davetli katıldı
Düğüne üç bin davetli katıldı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Yusuf Bilgeç (52), oğulları Şivan, Berguvan ve Kerem’i tek düğünle aynı gün evlendirdi. Düğünde 30 koyun kesildi, üç bin kişi ağırlandı.

Silopi’de özel bir tesiste yapılan düğünde 30 koyun kesildi, 3 bin kişi ağırlandı. Müzik eşliğinde halay çeken davetliler, Kerem (24)- Asya (20), Şivan (26)- Feride (20) ve Berguvan (25)- Elif (22) çifti ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Yan yana kurulan masalarda oturan gelin ve damatlar tek düğünle ortak sevinç yaşadı.

Kerem - Asya
Kerem - Asya

Kardeşlerden Kerem Bilgeç, “Üç kardeşiz, birlikte evlendik. Muhteşem bir duygu. Mutluyuz” dedi. Gelin Asya Bilgeç ise, “Üçlü düğün yaptık. Çok mutluyuz. Umarım herkese nasip olur. Çok güzel duygular yaşadık bugün” diye konuştu.

 Şivan - Feride
Şivan - Feride

Üç kardeş birlikte evlenmek istedi

Yusuf Bilgeç, çocuklarının birlikte evlenmek isteğini belirterek, onlara kızları istedikten sonra düğün tarihlerini aynı güne aldığını söyledi.

Bilgeç, “Üç çocuğumu birlikte evlendirdim. Çocuklarım ‘baba birlikte evlenmek istiyoruz’ deyince ben de onları beraber evlendirdim. Onları kırmadım. Huzurumuz ve neşemiz var” dedi.

Berguvan- Elif
Berguvan- Elif

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğün, takı töreninin ardından sona erdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >