Tarım Bakanı Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı

Uçağın içinden ilk görüntü
Uçağın içinden ilk görüntü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı. Ankara'dan Şırnak'a hareket eden Orman Genel Müdürlüğü uçağı, motor jeneratöründe yaşanan arıza nedeniyle Malatya Erhaç havalimanına acil iniş yaptı.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ankara'dan Şırnak'a hareket eden Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ve beraberindekileri taşıyan, Orman Genel Müdürlüğü'ne ait uçak, havada arıza yaptı.


AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız'ın da olduğu uçakla arıza nedeniyle Malatya Erhaç Havalimanı'na acil iniş yapıldı.

"Uçakta bulunanların durumu iyi"

Bakan Pakdemirli ve uçakta bulunanların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Malatya Valisi Aydın Baruş ve protokol üyeleri de havaalanına geçti.

Rizgin Birlik, "Havada arızadan dolayı bir sıkıntı yaşamadık. Bakan dahil herkes iyi. Şuan Malatya'dayız, Ankara'ya geri döneceğiz. Pilotla birlikte uçakta 8 kişiydik. Şu anda uçağı incelemeye aldılar" dedi.

Uçak içinden görüntü
Uçak içinden görüntü

Açılış için gidiyordu

Bakan Pakdemirli'nin Şırnak'a Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 105. Şube Müdürlüğü'nün açılışına katılmak amacıyla gittiği öğrenildi.