'Tayini çıkan imam lojmanı yıktı' deniliyordu gerçek ortaya çıktı

Tayini çıkınca cami lojmanını yıktığı iddia edilen imam hakkında soruşturma açıldı.
Tayini çıkınca cami lojmanını yıktığı iddia edilen imam hakkında soruşturma açıldı.

Aydın'ın Karpuzlu ilçesine bağlı kırsal Gölcük Mahallesi'ndeki camide görev yaparken, tayini çıkan imam Mehmet Ö., 3 yıl kaldığı lojmanı balyozla yıktıktan sonra bölgeden ayrıldığı iddia ediliyordu. İmamın oğlu iddiaları yanıtladı.

Karpuzlu ilçesinin Gölcük Mahallesi'ndeki Işıklar Camisi imamı Mehmet Özbay'ın Çine ilçesine tayini çıkınca kaldığı tek katlı lojmanının tuvalet, banyo, lavabo ve kömürlüğünü yıktığı iddiası üzerine oğlu Mehmet Özbay açıklama yaptı.

Özbay, muhtar ve bazı mahalleli ile babasının arasında sorunlar olduğunu, bundan dolayı babasına iftira atıldığını savundu.

"Kendimizin yaptırdığı yerleri yıktım"

İmamın oğlu Mehmet Özbay babasının o gün Aydın'da olmadığını söyledi.n
İmamın oğlu Mehmet Özbay babasının o gün Aydın'da olmadığını söyledi.n

Olayın gerçekleştiği gün babasının Çine'de olduğunu ileri süren Özbay, "Babam bunları yapacak biri değil. Orayı ben yıktım. Kendi yaptırdığımız yerleri yıktım. Belediye başkanı bize ulaştı, orayı kendisinin yaptıracağını söyleyince yıkılan yerleri yaptırmadan ayrıldık. Yaptığım şey için pişmanım. Verilecek bir ceza varsa onu çekmeye de razıyım" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Gölcük Mahalle Muhtarı Yüksel Gültekin, imamın mahallede birçok kişiyle sorunu olduğunu ileri sürerek kendisini il ve ilçe müftülüğüne şikayet ettiklerini, imamın Çine ilçesine tayininin çıktığının öğrenmesinin ardından kendi imkanlarıyla genişlettiği lojmanın bazı bölümleri ile komşusunun duvarını yıktığını iddia etmişti.

  • Aydın Müftüsü Ercan Aksu da görevli hakkında idari soruşturma başlattıklarını, yıkım yapması nedeniyle de adli sürecin işlediğini kaydetmişti.