20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Teknoloji henüz gelişmemişken filmlerdeki özel efektler nasıl yapılıyordu?

Bilgisayarların ve sinema teknolojilerinin neredeyse hiç gelişmediği zamanlarda sessiz filmlerde gördüğümüz o muhteşem efektler nasıl yapılıyordu?

Herkes acaba teknoloji hiç gelişmesiydi acaba yaşamımız nasıl olurdu? sorusunu sormuştur kendine. Ancak o zamanlarda şimdi bile nasıl yapıldığına şaşırdığımız bazı yapıtlar ortaya konabiliyordu. Sinemada da sessiz film döneminde yani ne bilgisayarların ne de video edit programlarının olmadığı bir dönemde muhteşem efektli filmler çekiliyordu. Peki bu nasıl mümkün olabiliyordu?Twitter hesabı Silent Movie GIFs, bu harikulade eserlerin nasıl çekildiğini birkaç saniyelik giflerle cevaplıyor. Birçok ünlü filmin arkasındaki ince ve detay noktaları kullanıcıların gözleri önüne seriyor. Twitter hesabına buradan, film sahnelerinin yapılışını gösteren giflere de buradan erişebilirsiniz.
İLGİLİ HABERLER